17.10.2018


Київ, Україна. 17 жовтня 2018 року самоорганізація трансґендерів HPLGBT провела Марш, який був приурочений до Міжнародного дня депатологізації трансґендерності. Основною метою Маршу було донести вимогу трансґендерної спільноти про якнайшвидше скасування діагнозу "транссексуалізм".


Це перший Марш подібного роду, який організовує безпосередньо HPLGBT за підтримки Міжнародного благодійного фонду "Альянс громадського здоров'я" та Глобального фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією. Захід привернув увагу до проблематики психіатричного контролю трансґендерного переходу, а також до того факту, що трансґендерність досі відноситься до розряду захворювань. Така ситуація значно ускладнює життя величезній кількості трансґендерних людей, посилює дискримінацію та в цілому негативно впливає на дотримання прав людини по відношенню до трансґендерів.

"Мета заходу – привернення уваги уряду до нової редакції Міжнародної статистичної класифікації хвороб та проблем, пов'язаних зі здоров'ям (МКХ-11 – ред.), адже Міністерство охорони здоров'я України має нарешті зняти із трансґендерних людей психіатричний пресінг" – зазначив Координатор HPLGBT, Ігор Медвідь.

Учасники Маршу пройшли від Арсенальної площі через Маріїнський парк до будівлі Міністерства охорони здоров'я України під лозунгами "Трансґендерність – не діагноз. Наше життя – в наших руках", "Свобода гендерного вибору = ні психіатрам", з закликами привести українські нормативні акти та вимоги до роботи лікарів у відповідність із МКХ-11 якомога швидше, аби наше законодавство відповідало найновішим міжнародним стандартам.

Акція привернула велику увагу з боку ЗМІ, журналісти гостро відреагували на заявлену проблематику. Представники спільноти трансґендерів мають намір та надалі проводити подібні заходи залучаючи все більше й більше прихильників по захисту прав трансґендерів.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров'я 18 червня 2018 року опублікувала нову редакцію МКХ-11, яка більше не містить діагнозу "транссексуалізм". МКХ-11 буде затверджено навесні 2019 року та набуде чинності у 2022 році. Таким чином, за міжнародними нормами, рішення щодо ґендерної ідентичності перейде від лікарів до самоідентифікації самих трансґендерних людей.

#TransHIV