04.03.2019


Одеса, Україна з 01 по 03 березня 2019 року відбувся тренінг з моніторингу дотримання прав людини. Представники трансґендерної спільноти зустрілися щоб дізнатись більше про юридичні, правові, психологічні та етичні аспекти монітора, а також дізнатись про інструментарій для ефективної документації порушення прав трансґендерів, які залучені до секс-праці.


Основна мета тренінгу полягала у підвищенні рівня знань та формуванні вмінь й навичок серед трансґендерів задля практичного здійснення моніторингу дотримання прав людини по відношенню до трансґендерів секс-працівників.

Учасники/-ці тренінгу отримали інформацію щодо попереднього аналізу ситуації, яка пов'язана з порушенням прав та фокусом на підгруп і крос-груп трансґендерів. Також учасники/-ці тренінгу дізналися про написання доповіді – в якості опису ситуації та її аналізі, підготовку рекомендацій, комплектацію доказів, збір матеріал для подальших дій тощо.

В якості тренера була залучена – Координаторка Ініціативної групи HPLGBT в місті Дніпро "НРLGBT-Dnipro" – Наталя Журавльова, яка розповила про необхідність вироблення стратегії дій для того, щоб рекомендації які будуть отримані після проведення моніторингу, були вислухані та виконані.

В найближчому майбутньому HPLGBT оголосить про старт масштабного моніторингу дотримання прав людини по відношенню до трансґендерів секс-працівників по всіх регіонах України, включаючи непідконтрольні території. Початок збору інформації – це вже привернення уваги до проблем спільноти трансґендерів, та це сигнал владі, що ми маємо намір контролювати ситуацію стосовно ліквідації всіх форм дискримінації щодо трансґендерних жінок секс-працівниць. Отже, слідкуйте за нашими новинами.

Тренінг відбувся в рамках національного проекту "ВІЛ та права трансґендерних жінок секс-працівниць", який здійснює HPLGBT за підтримки Фонду оперативної допомоги ключовим спільнотам регіону Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА).