13.09.2019


Цей альтернативний (тіньовий) звіт описує стан трансґендерних жінок, які залучені до секс-роботи в Україні. Звіт ґрунтується на проведеному в 2019 році моніторингу дотримання прав людини по відношенню до трансґендерних жінок, які залучені до секс-роботи. У ході моніторингу, який був здійснений силами спільноти, було зафіксовано та проаналізовано 61 (шістдесят один) випадок порушення прав. До звіту включена інформація про найтиповіші порушення прав людини по відношенню до трансґендерів, які залучені до секс-роботи.

Існує достатньо багато доказів того, що бар’єри, пов’язані з правами людини, заважають впровадженню каскаду профілактики та лікування ВІЛ-інфекції, а також перешкоджають доступу до послуг, отриманню послуг та утриманню ключових груп населення у відповідних програмах.

Епідемія ВІЛ є безпрецедентною людською катастрофою, що завдає величезних страждань країнам, громадам та родинам у країнах Східної Європи та Центральної Азії, де епідемія продовжує активно прогресувати. У той же час державні інституції, міжнародні організації та громадянське суспільство докладають недостатньо зусиль для того, щоб ефективно скоординувати свої дії задля припинення епідемії ВІЛ.

Тягар епідемії ВІЛ глибоко укорінився в соціальних, економічних та ґендерних аспектах людського життя. Таким чином, ВІЛ має тяжкі наслідки для людей, що живуть у бідності, водночас перешкоджаючи розвитку людського потенціалу в країнах з високим рівнем поширеності епідемії ВІЛ.

Ґендерний паритет, який також включає і трансґендерність, сприяє ефективній модернізації різного роду інституцій і систем спільнот і підвищенню ефективності їхньої роботи на благо людей, яким вони покликані служити.