12.10.2020

Раді сповістити, що самоорганізація трансґендерних людей в Україні, опублікувала Стратегічний план, який в період з 2021 по 2025 років охоплює п'ять компонентів: адвокація, правозахист та лобіювання; інновації та передовий досвід; поліпшення доступу до послуг зі збереження здоров'я; активізм, лідерство й мобілізація спільнот в області прав людини; розвиток потенціалу HPLGBT тощо.

Незважаючи на невеликий відсоток реалізації минулої стратегії (55%), це досить гарний показник як для організації, яка заснована на спільноті з непостійним фінансуванням, та вочевидь, що в багатьох напрямках HPLGBT задає тренди, які часто підхоплюють інші організації.

Методологічною основою оцінки стратегічного потенціалу організації використана модель, яка враховує минулу проектну діяльність та принцип залежності стратегій організації від її наявних ресурсів. При плануванні, залученим консультантам було поставлено завдання звернути увагу на збільшення числа нових завдань, багато з яких повинні бути принципово новими, включаючи ті, що не підлягали вирішенню виходячи з негативного досвіду, який був отриманий раніше.

При плануванні було враховано: зростання ймовірності непередбачуваних обставин, до яких повинні бути готові всі органи HPLGBT; непослідовність змін зовнішнього середовища та наявність переривчастих змін; зміна необхідних управлінських навичок та методів, в тому числі й методів планування; різноманітність завдань, які ускладняються в тому числі за рахунок розширення діяльності HPLGBT з охопленням нових цільових груп; зростаюче інтелектуальне та психологічне навантаження на організаційно-виконавчий орган HPLGBT через складнощі та інноваційність завдань.

Стратегічний план на 2021-2025 роки включно із розробкою Операційного плану на 2020-2021 роки, створено HPLGBT за підтримки ІСАР «Єднання», яка надається у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст Стратегічного та Операційного планів не обов’язково відображає погляди ІСАР «Єднання», погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.