12.07.2021

25-27 червня у Києві відбувся винятковий за своїм форматом воркшоп "Спільноти та активізм". HPLGBT разом зі своїми партнерами завжди ініціюють та впроваджують ексклюзивні заходи, які максимально направлені на ефективність та потреби ключових спільнот й уразливих груп.

Формат проведення вокршопу дозволив зосередитись саме на учасниках заходу та їх очікуваннях, а також відійти від сумовитих лекцій і презентацій. Воркшоп об’єднав представників та представниць організацій під керівництвом ключових спільнот (ОКС) в Україні, а також молодих активістів, представників та представниць ключових та вразливих груп.

Таким чином учасники з різним досвідом та із різних спільнот і крос-груп, а саме, ЛГБТІ+ людей, ЛЖН, секс-працівників, колишніх ув’язнених, людей, які перехворіли на туберкульоз, мали можливість підвищити свою обізнаність про значну участь в активізмі. Учасники ділились своїм власним досвідом в активізмі, а також мотивуючими історіями з іншими активістами, які демонстрували неабияку зацікавленість.

Ми робили персональні колажі, працювали з метафоричними картами та детально розібрали відмінність активізму від соціальної роботи. В останній день заходу до нас у Zoom доєднались колеги із організації "Tbilisi Pride" в Грузії та правозахисної організації "Right Side" в Вірменії, які впливають на політику у своїх країнах, а також допомагають своїм спільнотам та змінюють життя інших людей.

Саме активісти є рушійною силою, що змінює життя сотень тисяч представників спільнот в Україні. "Активізм починається з мене", це гасло пробуджує вогонь бажання допомагати іншим, мотивує рухатись вперед та не зупинятись.

"За весь свій шлях активістки, я вперше на такому мотивуючому заході як воркшоп, – зазначає одна з учасниць, Марина – ми не тільки віддавали, ми отримали неймовірний заряд енергії. Нас усіх об’єднує океан невичерпної сили допомагати іншим".

"Я приїхала на захід заради майбутнього без насильства, стигми і дискримінації, – зазначає інша учасниця, Світлана – змінюючись самі, ми автоматично змінюємо світ навколо себе, я переконалась на власному досвіді та зараз ділюсь цим з іншими".

"Я живу для того щоб допомагати іншим, мій життєвий шлях – пробудження в людях їх найкращих якостей", - підкреслив Петро.

Учасник воркшопу Олег, зауважив, "Мій активізм це служіння на благо людям без очікування віддачі". А учасниця, та представниця спільноти транс людей Альбіна, звернула увагу на те, що "Воркшоп об’єднав нас, нас таких різних, але із стрімким бажанням жити у світі взаємопідтримки".

Текст: Петро Полянцев


Воркшоп організовано в рамках реалізації проектної діяльності HPLGBT "Activism Building among LGBTI People in the EaP Countries" та Угоди про спільну співпрацю Регіонального Консорціуму в країнах Східного партнерства, спільно з некомерційною організацією "Tbilisi Pride" в Грузії та правозахисною організацією "Right Side" в Вірменії, яка розширює свою роботу по поліпшенню якості життя ЛҐБТІ людей за фінансової підтримки German Marshall Fund of the United States (GMF), через програму The Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST).